Ważne rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim weźmiesz lekcję jazdy konnej‍Lekcje jazdy konnej są zabawnym sposobem, aby zbliżyć się do koni, budować swoją pewność siebie i poprawić swoją równowagę i koordynację. Są one również doskonałym sposobem, aby utrzymać się w formie. Sesje szkoleniowe są zwykle oferowane w stajniach i szkołach jazdy, jak również w parkach, domach kultury i kolegiach. Jeśli zawsze chciałeś wziąć lekcje jazdy konnej, ale nie był pewien, jak lub gdzie je znaleźć, czytaj dalej, aby uzyskać pomocne informacje.

Zapytaj o rekomendacje

Kiedy szukasz lekcji jazdy konnej, zapytaj przyjaciół, rodzinę, współpracowników i sąsiadów, czy mogą zasugerować lokalną stajnię. Możesz także zapytać swojego przewodnika, lokalnego wydziału parków i rekreacji lub domu kultury, czy znają jakieś stajnie, które oferują lekcje dla początkujących. Można również szukać online dla stajni, szkół jazdy i parków, które oferują lekcje jazdy konnej w pobliżu.

Naucz się podstaw opieki nad koniem

Przed zapisaniem się na lekcje jazdy konnej, upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo dbać o konia. Na przykład, powinieneś wiedzieć, gdzie koń jedzenie i woda wiadra powinny być przechowywane i jak często powinny być czyszczone. Powinieneś także wiedzieć, ile jedzenia i wody koń powinien dostać, a także właściwe czasy karmienia. Powinieneś także wiedzieć, jak pielęgnować konia, w tym szczotkować go i czyścić kopyta. Co najważniejsze, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo jeździć koniem, aby nie doznał on obrażeń. Na przykład, powinieneś upewnić się, że nie ciągniesz za mocno za wędzidło, nie ciągniesz za mocno za lejce, ani nie siedzisz za bardzo do przodu w siodle.

Sprawdź swoją kondycję przed podjęciem nauki jazdy konne

Zanim zapiszesz się na lekcje jazdy konnej, upewnij się, że jesteś wystarczająco sprawny, by uczestniczyć w zajęciach. Na przykład, powinieneś być w stanie chodzić w szybkim tempie przez około 40 minut bez utraty tchu. Należy również być w stanie stać przez około 15 minut bez konieczności siedzenia lub pomocy. Wreszcie, powinieneś być w stanie zginać się, podnosić i skręcać bez odczuwania bólu lub dyskomfortu. Jeśli nie możesz zrobić żadnej z tych rzeczy, rozważyć ćwiczenia więcej przed podjęciem lekcji jazdy konnej. Nawet jeśli jesteś wystarczająco sprawny, aby uczestniczyć w lekcjach jazdy konnej, nadal należy upewnić się, że masz zgodę lekarza przed podjęciem działalności. Na przykład, jeśli masz plecy lub uraz kolana, zapalenie stawów lub ból stawów, lub są w ciąży, lekarz może doradzić, aby nie jeździć konno.

Zdecyduj się na styl jazdy i znajdź stajnię, która go uczy

Po pierwsze, zdecyduj się na styl jazdy przed szukaniem stajni, która uczy go. Istnieje wiele różnych stylów jazdy, w tym angielski, Western, Saddle Seat, Reining i Hunter. Każdy styl jazdy używa innego sprzętu, w tym siodła i uzdy. Musisz znaleźć stajnię, która uczy stylu jazdy chcesz się nauczyć. Jeśli nie jesteś pewien, jaki styl jest najlepszy dla Ciebie, porozmawiać z instruktorem jazdy o swoich opcjach. ## Zapytaj o koszt i czas trwania pierwszej lekcji. Stajnie i szkoły jazdy zazwyczaj oferują różne lekcje jazdy konnej, w tym lekcje grupowe i prywatne. Lekcje grupowe są nauczane do grupy osób w tym samym czasie, podczas gdy prywatne lekcje są jeden na jednego. Możesz dowiedzieć się więcej o kosztach i czasie trwania pierwszej lekcji dzwoniąc do stajni lub szkoły jazdy, lub odwiedzając ich stronę internetową. Możesz także zapytać, czy stajnia lub szkoła jazdy oferuje jakiekolwiek zniżki, takie jak wojsko lub zniżki dla seniorów.

Noś odpowiednie buty, odzież i sprzęt do lekcji

Po pierwsze, upewnij się, że nosisz odpowiednie buty do lekcji jazdy konnej. Najlepsze buty do tej aktywności mają antypoślizgowe podeszwy, mocny obcas i szeroką skrzynkę na palce. Powinny być również oddychające, wykonane z mocnego materiału i być prawidłowo dopasowane do stopy. Następnie upewnij się, że Twoja odzież jest odpowiednia dla lekcji jazdy konnej. Należy nosić ubrania wykonane z mocnego materiału, który jest przeznaczony do zajęć na świeżym powietrzu, w tym dżinsy, szorty, długie spodnie i koszulki z długimi rękawami. Możesz także rozważyć noszenie rękawiczek, kapelusza i kremu przeciwsłonecznego.

Podczas pierwszych kilku lekcji jedź powoli i zachowaj bezpieczeństwo

Podczas pierwszych kilku lekcji jazdy konnej, iść powoli i trzymać się podstawowych ruchów. Początkujący zwykle zaczynają od siedzenia na linii ołowiu obok konia, prowadząc go wokół i uzyskać poczucie obsługi zwierzęcia. Następnie przejdziesz do ziemi, ucząc się pielęgnować konia i zapoznając się z jego ruchami. Upewnij się, że jesteś bezpieczny podczas pierwszych kilku lekcji, nosząc odpowiedni sprzęt i stosując się do wskazówek instruktora. Jeśli czujesz się nieswojo w dowolnym momencie podczas lekcji, daj znać instruktorowi, aby mógł pomóc ci poczuć się bardziej swobodnie. Lekcje jazdy konnej są zabawnym sposobem, aby zbliżyć się do koni, budować swoją pewność siebie i poprawić swoją równowagę i koordynację. Są one również doskonałym sposobem, aby utrzymać się w formie. Przed zapisaniem się na lekcje jazdy konnej, upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo dbać o konia. Powinieneś także wiedzieć, jak jeździć konno poprawnie, aby nie doznał obrażeń. Wreszcie, upewnij się, że jesteś wystarczająco sprawny, aby uczestniczyć w działalności, i iść powoli i zachować bezpieczeństwo podczas pierwszych kilku lekcji.