Jak wybrać odpowiednie akcesoria do jazdy konnej dla CiebieZ tak wielu akcesoriów do jazdy konnej dostępne do zakupu, to może czuć się jak pole minowe próbuje dokonać właściwego wyboru. Łatwo jest być kołysany przez sztuczki marketingowe i mody i skończyć się wydawać pieniądze na produkty, które albo nie pasują do Twoich potrzeb, lub są rzeczy można było znaleźć za ułamek ceny w lokalnym sklepie gospodarczym. Jeśli jesteś nowy do jazdy, lub myśli o podjęciu go jako działalności, a nie tylko jako hobby, które można zachować w ogrodzie, to może być również trudne wiedząc, jaki rodzaj sprzętu trzeba. Czy potrzebujesz specjalnych butów? A może jodhpurs? I ile to wszystko będzie kosztować? Sprawdź następujący artykuł, aby uzyskać kilka wspaniałych pomysłów, jak wybrać odpowiednie akcesoria do jazdy konnej dla swoich potrzeb i budżetu!

Obuwie do jazdy konnej

Istnieje kilka rzeczy do rozważenia przy zakupie pary butów do jazdy konnej. Pierwszą rzeczą, którą chcesz się upewnić, jest dopasowanie. Nieważne, jak drogie są buty, nie są one dobre dla Ciebie, jeśli nie pasują prawidłowo. Kiedy próbuje na parę butów do jazdy, upewnij się, że są one ani zbyt przytulne, ani zbyt luźne. Chcesz, aby były wygodne, ale nie za luźne, aby pozwolić stopie przesunąć jak chodzić lub jeździć. Będziesz także chciał sprawdzić, czy szerokość buta jest odpowiednia dla Twojej stopy. Większość jest produkowana w różnych szerokościach, a jeśli masz szczególnie szeroką stopę lub bardzo wąską, warto sprawdzić, czy istnieje wersja wykonana właśnie dla Twojego typu stopy.

Kask

Następny, mamy kask. Jest to jeden z najważniejszych elementów sprzętu jeździeckiego będziesz używać bardzo często, więc ma sens, aby upewnić się, że wybierzesz odpowiedni dla swoich potrzeb. Po pierwsze, będziesz chciał się upewnić, że kask pasuje prawidłowo i jest wygodny dla Ciebie. Oznacza to, że powinieneś wypróbować kilka różnych stylów i marek, zanim zdecydujesz się na jeden. Podczas gdy marka kasku, który wybierzesz, nie ma znaczenia tak bardzo, jak dobrze pasuje, niektóre marki są lepsze niż inne, więc jeśli masz serce ustawione na konkretnym, warto sprawdzić opinie na temat jakości.

Jodhpurs czy bryczesy?

Czy powinieneś nosić jodhpurs lub bryczesy podczas jazdy zależy od tego, jaki rodzaj jazdy robisz. Jeśli bierzesz lekcje lub jesteś tylko dorywczo jeźdźcem, rodzaj spodni jeździeckich, które nosisz, nie jest tak ważny. Jednakże, jeśli robisz bardziej zaawansowane lub konkurencyjne jazdy, będziesz chciał nosić jodhpurs. Główną różnicą między jodhpurs i bryczesy jest to, że jodhpurs są dłuższe i zazwyczaj pochodzą z wzmocnionego siedzenia. Jest to głównie w celu ochrony przed strzemionami skóry dając bolesne gash jeśli przypadkowo potknąć i spaść.

Rękawice

Jeśli dopiero zaczynasz w świecie jazdy konnej, może chcesz zainwestować w parę rękawic do jazdy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli uczysz się jeździć na bardzo spirytualny konia. Rękawice jeździeckie zapewniają dodatkową ochronę przed sporadycznym nip lub zadrapania z zębów zwierzęcia. Chociaż rękawice jeździeckie nie są koniecznością dla wszystkich jeźdźców, są one z pewnością pomocne dla każdego, kto ma konia z tendencją do nip lub gryźć. Te dni, można znaleźć rękawice jeździeckie we wszystkich rodzajach wzorów i kolorów, więc można łatwo dopasować swój strój lub konia.

Akcesoria dla konia

  • Halter - Halter jest niezbędnym elementem dla każdego właściciela konia. Są one dostępne w wielu kolorach i wzorach, więc możesz znaleźć taki, który pasuje do osobowości twojego konia. Są one również doskonałym sposobem, aby nauczyć młode konie prowadzić, i są często używane jako wtórne ograniczenie, gdy ołów jest konieczne.
  • Uzda - Uzda jest bardzo ważnym elementem wyposażenia dla twojego konia. Zakłada się ją na głowę i służy do komunikacji między tobą a koniem. Istnieje wiele różnych rodzajów uzdy, ale główną rzeczą do szukania jest jakość uzdy, która jest zaprojektowana dla rasy twojego konia i używa odpowiednich materiałów.
  • Dobra podkładka pod siodło ochroni plecy twojego konia przed nadmiernym otarciem i naciskiem, a także pomoże ochronić siodło przed potem.
  • Derka lub maska na muchy pomoże utrzymać pesky insekty z dala od oczu i uszu twojego konia, jednocześnie zakrywając ich szyję i sprawiając, że wyglądają niesamowicie modnie.
  • Dywanik na zad pomoże chronić tylne części twojego konia przed otarciami i naciskiem, a także pomoże zapobiec owrzodzeniom we wrażliwych miejscach.

Kiedy idziesz kupić nowy sprzęt do jazdy konnej, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać. Upewnij się, że wybierasz przedmioty, które są zarówno wygodne, jak i bezpieczne. W ten sposób, nie tylko będzie można cieszyć się jazdą więcej, ale będzie również podejmowanie niezbędnych środków ostrożności, aby utrzymać się bezpieczne i wolne od urazów.