Porady jak z powodzeniem podjąć jazdę konną dla początkującychZostanie jeźdźcem konnym nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Jest to działalność, która wymaga dużo równowagi i koordynacji. Jeśli jesteś kimś, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, jazda konna jest idealnym wyborem. Ale zanim zapiszesz się na lekcje jazdy konnej, są pewne rzeczy, które trzeba wiedzieć pierwszy. Istnieje kilka rodzajów lekcji jazdy konnej. Więc ważne jest, aby zrozumieć, który z nich pasuje do Twojego poziomu umiejętności i zainteresowania przed zapisaniem się do każdej klasy lub kursu. Istnieją dwa główne rodzaje jazdy konnej - angielski i zachodni. Oba style mają swoje własne unikalne cechy, wygląd i techniki, które odróżniają je od siebie na wiele sposobów. W zależności od tego, jaki rodzaj jazdy interesuje, weźmy głębsze spojrzenie na zrozumienie różnych rodzajów jazdy konnej, ich zalety i wady, a także wskazówki, jak skutecznie podjąć albo styl dla początkujących:

Czym jest Western Riding?

Western riding to styl jazdy konnej, który powstał w zachodniej części Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jest to działalność rekreacyjna, która jest idealna dla ludzi w każdym wieku. Western jeźdźcy używają specjalnego rodzaju siodła do ich lekcji jazdy konnej. Siodło ma proste siedzisko i wysoki pompon, który może być drewniany lub syntetyczny. Jest ono zazwyczaj przeznaczone tylko dla jednego jeźdźca. A ponieważ jest to siodło jednoosobowe, strzemiona są zaprojektowane w taki sposób, że nogi znajdują się po obu stronach grzbietu konia. Jeźdźcy zachodni używają liny lub rein, które pochodzą z uzdy bez bitu. W przeciwieństwie do angielskich jeźdźców, którzy używają bitu w uzdy, aby komunikować się z koniem, zachodni jeźdźcy używają swoich nóg do komunikacji. Kiedy chcą przyspieszyć lub zwolnić, używają swoich łydek, aby ścisnąć boki konia. A jeśli chcą skręcić w prawo lub w lewo, używają kolan, aby wywrzeć nacisk na boki konia. Jeźdźcy zachodni używają również ostróg, aby pobudzić konia, jeśli chcą jechać szybciej i zatrzymać konia poprzez pociągnięcie ostróg do tyłu.

Czym jest jazda angielska?

Jazda angielska, znana również jako jazda w angielskim siodle lub angielskim siodle bocznym, jest popularnym stylem jazdy, który został opracowany na Wschodzie, a konkretnie w Wielkiej Brytanii. Ten rodzaj jazdy jest sportem jeździeckim, który jest wykonywany w pokazach, konkursach i dla przyjemności. W przeciwieństwie do zachodnich jeźdźców, którzy używają jednoosobowego siodła, angielscy jeźdźcy używają dwuosobowego siodła. Każda osoba ma swoje własne strzemiona dla swoich stóp, podparcie dla kolan i róg dla swoich rąk. Jeśli osoba jeździ na boku, siodło będzie miało specjalne siedzisko, aby osoba ta mogła siedzieć na boku. Strzemiona są zaprojektowane tak, aby jeździec miał nogi po bokach konia. W przeciwieństwie do zachodnich jeźdźców, którzy używają bitu w uzdy, aby komunikować się z koniem, angielscy jeźdźcy używają swoich rąk, aby wywrzeć nacisk na bit. Używają również reniferów, aby pociągnąć bit do tyłu, aby zatrzymać konia.

Bezpieczeństwo

Gdy zdecydujesz się podjąć jazdę konną, ważne jest, aby zrozumieć, jak zachować bezpieczeństwo podczas gdy na koniu. Przede wszystkim, zapisz się na lekcje z profesjonalnym instruktorem, aby pomóc Ci nauczyć się podstaw jazdy konnej. Będą one oferować cenne wskazówki i techniki, jak zachować bezpieczeństwo podczas jazdy na koniu. Ważne jest również, aby nosić odpowiedni sprzęt i przestrzegać instrukcji instruktora, gdy na przejażdżkę. Upewnij się, że nosisz kask i parę butów, płaszcz, a niektóre rękawice do jazdy, aby chronić głowę, nogi i ręce z elementów. Ważne jest również, aby mieć odpowiedni sprzęt dla konia, na którym jeździsz. Na przykład, jeśli jeździsz bardzo duchowy koń, może trzeba użyć specjalnego rodzaju uzdy lub bitu, aby pomóc utrzymać kontrolę nad koniem. Ważne jest również, aby dać instruktorowi znać o swoim doświadczeniu w jeździe. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia, twój instruktor pomoże ci zrobić małe kroki, aż będziesz pewny siebie jeżdżąc na koniu na własną rękę.

Wskazówki

Gdy jesteś gotowy, aby podjąć lekcje jazdy konnej, istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci odnieść sukces:

  • Szukaj odpowiedniego instruktora - Ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego instruktora, który może pomóc Ci odnieść sukces w lekcjach jazdy konnej. Instruktor powinien mieć odpowiednie referencje i powinien mieć doświadczenie w nauczaniu początkujących. Odwiedź ich stronę internetową i poszukaj opinii od byłych uczniów, aby uzyskać lepszy pomysł na ich styl nauczania i jak są przygotowane do jazdy konnej początkujących.
  • Idź z przyjacielem - Jeśli bierzesz lekcje jazdy konnej z przyjacielem, to jest dobry pomysł, aby nauczyć się podstaw jazdy konnej w tym samym czasie. Możesz także pomóc sobie nawzajem pozostać zmotywowani i na torze podczas lekcji.
  • Zacznij od angielskiego jazdy pierwszy - Jeśli jesteś nowy do jazdy konnej, to lepiej zacząć od angielskiego jazdy pierwszy. To dlatego, że wymaga mniej koordynacji i jest łatwiejszy do nauczenia się niż Western riding.

Podsumowując

Jazda konno to najlepsze ćwiczenie dla twojego ciała. Western riding jest łatwiejszy do nauki dla początkujących niż angielski riding. Więc lepiej jest zacząć od zachodniej jazdy najpierw. Ważne jest, aby wziąć lekcje jazdy konnej z profesjonalnym instruktorem, aby uniknąć błędów i urazów. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i możesz cieszyć się jazdą konną przez wiele lat.